Joga Kręgosłupa

Joga kręgosłupa to zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poprawić stan swojego kręgosłupa przez proste pozycje jogi z użyciem pomocy takich jak: pas do wiszenia, pasek, klocek, liny, kije, krzesło itd.

Większość asan wykonywana jest w odciążeniu kręgosłupa-leżenie, podwieszenie bioder na pasie np. w pozycji psa z głową w dół czy uttanasanie, wydłużanie przodu tułowia w skłonach do przodu w siedzeniu dzięki użyciu lin zawieszonych na ścianie czy chwytaniu krzesła.

Nacisk kładziony jest na zachowanie symetrii,  prawidłowe ustawienie miednicy, bioder, barków czy szyi. Asany nie są trudne tzn. nie wymagają dużej elastyczności ciała ale sporej uważności i skupienia na wrażeniach z niego płynących.

Zawsze na początku i na koniec sesji wykonywana jest relaksacja (śavasana, viparita karani lub supta baddhakonasana), która pozwala zregenerować system nerwowy oraz wprowadzić ciało  i umysł w stan połączenia czyli jogi. Joga w sanskrycie m.in. oznacza łączenie.

studio jogi warszawa, joga warszawa, joga centrum, joga mokotów, joga metro, pas do jogi, wyjazdy z jogą, joga kręgosłupa, joga oddech, pranajama, joga studio medytacja, joga dla początkujących