Warsztaty

 

Warsztat w Jogastudio
"Ustawienie miednicy, a napięcie w dole pleców"

Niedziela 17 Marca 2019

godz 13:30-17:30 

 

Czy pozycje jogi mogą złagodzić ból w dole pleców często spowodowany siedzącym trybem życia, osłabieniem mięśni posturalnych, kontuzjami, dyskopatią. Ukrytą przyczyną, lub wypadkową powyższych może być niewłaściwe ustawienie miednicy.

Na te i podobne pytania, które zapewne większość ćwiczących (lub próbujących ćwiczyć) jogę sobie zadaje postaramy się odpowiedzieć praktycznie na tym warsztacie. Praktycznie, czyli z użyciem odpowiednich wariantów pozycji i wyjaśnieniem działania na owe dolegliwości. 

 

Większość z nas na co dzień ma siedzący tryb pracy, tym samym z czasem osłabiamy mięśnie pośladków, lędźwi, dna miednicy i nóg pozwalając asymetriom wkradać się do naszego ciała, inne mięśnie wskutek siedzenia ulegają napięciu i skróceniu np. mięsień biodrowo lędźwiowy co sprawia że mamy trudności w pozycjach z mocnym otwarciem bioder, a dalej w wygięciach do tyłu gdzie to otwarcie jest tak bardzo potrzebne.

Joga staje się lekarstwem na bóle  dołu pleców jako że,  zaczynamy uruchamiać odpowiednie mięśnie, ustawiać miednicę i przede wszystkim zyskujemy  świadomość własnego ciała, dzięki temu nie tylko na macie ale każdego dnia czerpiemy z jogi bo ta uważność przekłada się bezpośrednio na nasze życie.

 

 

 

Prowadzący: Grzegorz Nieścier ponad 26 lat praktyki w jodze w Iyengara, stopień Junior Intermediate III, specjalizuje się w jodze terapeutycznej, kładąc nacisk na prawidłowe ustawienia ciała w pozycjach jogi by zoptymalizować asanę i przełożyć korzystny wpływ jogi na życie codzienne
 

Koszt: 120zł 

zapisy: w Joga Studio lub mailem grzegorz@jogastudio.pl  

Miejsce rezerwuje wpłata 120 zł na konto lub w Jogastudio przed terminem warsztatu

konto   88 2490 0005 0000 4530 6806 5338 Grzegorz Nieścier - z dopiskiem warsztat 17.03

 

Warsztat w Jogastudio "Ustawienie miednicy a napięcie w dole pleców" 17 Marca NIEDZIELA