O nas

Grzegorz Nieścier

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara (stopień Intermediate - Junior III). Praktykuje jogę od 20 lat.

Zaczynał w 1992 r. w warszawskiej Akademii Hatha-Jogi Sławomira Bubicza z którą był związany 9 lat. Zainteresowania jogą i Indiami dały impuls do studiowania indologii na wydziale neofilologii UW i dwóch kilkumiesięcznych podróży do Indii w 1997 i 2006 roku gdzie praktykował w Instytucie Iyengara.

Od 2000 roku wyjeżdża regularnie do Stanów Zjednoczonych gdzie praktykuje w Iyengar Yoga Institute of Champain-Urbana, prowadzonym przez doświadczoną nauczycielkę jogi terapeutycznej - Lois Steinberg, w Bostonie u Patricii Walden oraz w Yoga Circle w Chicago u Gabriela Halperna, Patriny Dobish i Jane Tuma. W Polsce brał udział w wielu kursach prowadzonych przez takich nauczycieli jak Rita Keller z Kolonii, Gabriela Gubillaro z Florencji, Faeq Biria z Paryża i Rajvi Mehta z Bombaju oraz w warsztatach organizowanych przez Konrada Kocota, Jurka Jaguckiego i Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara.

Wykształcenie techniczne (jest magistrem inżynierem elektroniki medycznej i jądrowej) wykorzystuje w precyzji i metodycznym podejściu do uczenia jogi.

Instruktor rekreacji ruchowej specjalności kinezyprofilaktyka i ćwiczenia psychofizyczne uzyskany w 2005 roku na AWF-ie w Katowicach.

Zainteresowania: muzyka klasyczna, fizyka, fizjologia i anatomia ruchu, sanskryt.

Anna Zinkow

Dyplomowana nauczycielka jogi (Introductory II). W roku 2008 ukończyła trzyletni kurs nauczycielski pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara prowadzony przez Konrada Kocota. W 2010 ukończyła kurs "instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness ćwiczenia psychofizyczne w oparciu system ćwiczeń hatha-jogi". Uczestniczyła w kursach i warsztatach prowadzonych przez Jurka Jaguckiego, Konrada Kocota, Lois Steinberg, Gabrielę Giubillaro, Corin Biria.


Jogę zaczęłam praktykować w 1999 i od tego czasu jest dla mnie niezmiennie wspaniałą przygodą w doświadczaniu własnego ciała, umysłu, emocji... O ile tego zechcemy i na to pozwolimy jest możliwością poznania swoich ograniczeń – jakkolwiek rozumianych - dotarcia do nich i przekroczenia ich. Praktyka jogi wymaga uważności i otwartości umysłu, nie pozwala na rutynę czy zatrzymanie się w miejscu, a każdy krok naprzód w praktyce daje poczucie radości, odwagi i energii, i pokazuje, że ciągle możemy się uczyć i rozwijać. Dzięki jodze mam poczucie, że niezależnie od tego co dzieje się w moim życiu, pozostaję cały czas w kontakcie z tą najbardziej prawdziwą częścią siebie - a to daje poczucie siły, bezpieczeństwa i spokoju... Bycie nauczycielem daje mi ogromną radość z możliwości towarzyszenia innym na ich ścieżce rozwoju.

Rafał Orkisz

Hatha-jogę praktykuję u Grzegorza Nieściera od 2001 r. Prowadzę zajęcia jogi od 2004 r. Kulturą i filozofią wschodu zainteresowałem się już wiele lat wcześniej. Uprawiałem Tai-Chi i wschodnie sztuki walki: Tekwondo i Kung Fu. Spędziłem rok w Indiach, poznając tamtejszą kulturę. W 2004 r. ukończyłem kurs organizowany przez Politechnikę Częstochowską dla instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi. Skończyłem szkołę terapii Gestalt w Krakowie. Lubię jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery.


 W swojej praktyce jogi ufam swojemu ciału i odczuciom z niego płynącym. Skupienie na nich pozwala mi być tu i teraz. Praktyka asan uczy mnie stać na własnych nogach dosłownie i w przenośni, ściąga mnie na ziemię do ciała, wybawia mnie od niepotrzebnych myśli. Po dobrej praktyce świat wygląda inaczej.

Marta Kostrzewska

Dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara (stopień Introductory I).- praktykę jogi rozpoczęła w 1994 roku w Akademii Hatha-Jogi Sławomira Bubicza, od pięciu lat prowadzi zajęcia. W 2000 roku spędziła 5 tygodni w Indiach, gdzie przez miesiąc praktykowała jogę w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie. W 2002 roku brała udział we Wschodnioeuropejskiej Konwencji Jogi w Częstochowie. Uczestniczyła również w warsztatach prowadzonych przez Gabriellę Giubilaro, Konrada Kocota, Henryka Liśkiewicza, Jurka Jaguckiego oraz Ratanlala C. Shaha.

Z wykształcenia historyk sztuki. Mama Basi i Piotrusia

Michał Woroncow

Dyplomowany Nauczyciel jogi Iyengara (stopień Introductory II). Lekarz stomatolog.

Ewa Osiak

Nauczycielka jogi dyplomowana przez Polskie Stowarzyszenie Jogi B.K.S. Iyenagara w Polsce, stopień Junior I Intermediate.Posiadam również Certyfikat Nauczyciela Jogi Iyengara.Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Jogę praktykuję od ponad 15 lat, nieustannie rozwijając praktykę własną oraz warsztat nauczycielski. Uczestniczyła w licznych warsztatach i szkoleniach,  prowadzonych m.in.: Lois Staiberg, Feiq Biria, Rita Keller, Grzegorz Nieścier, Jurek Jagucki, Konrad Kocot, Henryk Liśkiewicz, Katarzyna Pilorz.
W 2011 r. odbyła 3-miesięczny staż w B.K.S.Iyengar Yoga Institute of Champaign Urbana, prowadzonym przez PhD Lois Steinberg, gdzie uczestniczyła zarówno w klasach ogólnych jak i terapeutycznych. W 2006 r. odwiedziła Instytut RYMYI w Punie (Instytut B.K.S. Iyengara), gdzie praktykowała i obserwowała praktykującego (obecnie 94-letniego) mistrza B.K.S. Iyengara. Odwiedziła również inne szkoły jogi w Indiach m.in.: szkoła Sharata Arory na Goa oraz Dharmashali.

Poza jogą w wolnych chwilach podróżuje, uczy się, odkrywa, poznaje świat, życie i siebie.

”Dla mnie piękno ’jogi’ polega na tym, ze  jest ze mną zawsze, gdziekolwiek jestem, mogę sięgnąć ‘po nią’ i pracować, doświadczać, uciszać, rozpalać, poszukiwać i łączyć porozsypywane paciorki mojego ‘jestestwa’. Joga to badania, nauka, filozofia, droga i sztuka -  piękna sztuka. Polecam”

 

Karolina Nieścier

Absolwentka Podyplomowych Studiów Relaksacja i Joga na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie.
Jogę praktykuję od 2007 r. pod okiem Grzegorza Nieściera. 

Z wykształcenia dziennikarz, zainteresowana zdrowym trybem życia.

..Ramy są po to by nadać początkowy kształt, dalej jest twórczość, szukanie siebie w jodze i w życiu..

Joga na początku wydaje się odtwórcza, ale tak jak we wszytskim.. najpierw trzeba poznać zasady, by na tych fundamentach móc tworzyć wg możliwości i potrzeb własnego ciała i ducha. I wtedy zaczyna się joga - łączenie siebie z wszechświatem..