O nas

Grzegorz Nieścier

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara (stopień Intermediate - Junior III). Praktykuje jogę od 20 lat.

Zaczynał w 1992 r. w warszawskiej Akademii Hatha-Jogi Sławomira Bubicza z którą był związany 9 lat. Zainteresowania jogą i Indiami dały impuls do studiowania indologii na wydziale neofilologii UW i dwóch kilkumiesięcznych podróży do Indii w 1997 i 2006 roku gdzie praktykował w Instytucie Iyengara.

Od 2000 roku wyjeżdża regularnie do Stanów Zjednoczonych gdzie praktykuje w Iyengar Yoga Institute of Champain-Urbana, prowadzonym przez doświadczoną nauczycielkę jogi terapeutycznej - Lois Steinberg, w Bostonie u Patricii Walden oraz w Yoga Circle w Chicago u Gabriela Halperna, Patriny Dobish i Jane Tuma. W Polsce brał udział w wielu kursach prowadzonych przez takich nauczycieli jak Rita Keller z Kolonii, Gabriela Gubillaro z Florencji, Faeq Biria z Paryża i Rajvi Mehta z Bombaju oraz w warsztatach organizowanych przez Konrada Kocota, Jurka Jaguckiego i Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara.

Wykształcenie techniczne (jest magistrem inżynierem elektroniki medycznej i jądrowej) wykorzystuje w precyzji i metodycznym podejściu do uczenia jogi.

Instruktor rekreacji ruchowej specjalności kinezyprofilaktyka i ćwiczenia psychofizyczne uzyskany w 2005 roku na AWF-ie w Katowicach.

Zainteresowania: muzyka klasyczna, fizyka, fizjologia i anatomia ruchu, sanskryt.

Anna Zinkow

Dyplomowana nauczycielka jogi (Introductory II). W roku 2008 ukończyła trzyletni kurs nauczycielski pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara prowadzony przez Konrada Kocota. W 2010 ukończyła kurs "instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness ćwiczenia psychofizyczne w oparciu system ćwiczeń hatha-jogi". Uczestniczyła w kursach i warsztatach prowadzonych przez Jurka Jaguckiego, Konrada Kocota, Lois Steinberg, Gabrielę Giubillaro, Corin Biria.


Jogę zaczęłam praktykować w 1999 i od tego czasu jest dla mnie niezmiennie wspaniałą przygodą w doświadczaniu własnego ciała, umysłu, emocji... O ile tego zechcemy i na to pozwolimy jest możliwością poznania swoich ograniczeń – jakkolwiek rozumianych - dotarcia do nich i przekroczenia ich. Praktyka jogi wymaga uważności i otwartości umysłu, nie pozwala na rutynę czy zatrzymanie się w miejscu, a każdy krok naprzód w praktyce daje poczucie radości, odwagi i energii, i pokazuje, że ciągle możemy się uczyć i rozwijać. Dzięki jodze mam poczucie, że niezależnie od tego co dzieje się w moim życiu, pozostaję cały czas w kontakcie z tą najbardziej prawdziwą częścią siebie - a to daje poczucie siły, bezpieczeństwa i spokoju... Bycie nauczycielem daje mi ogromną radość z możliwości towarzyszenia innym na ich ścieżce rozwoju.

Rafał Orkisz

Hatha-jogę praktykuję u Grzegorza Nieściera od 2001 r. Prowadzę zajęcia jogi od 2004 r. Kulturą i filozofią wschodu zainteresowałem się już wiele lat wcześniej. Uprawiałem Tai-Chi i wschodnie sztuki walki: Tekwondo i Kung Fu. Spędziłem rok w Indiach, poznając tamtejszą kulturę. W 2004 r. ukończyłem kurs organizowany przez Politechnikę Częstochowską dla instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi. Skończyłem szkołę terapii Gestalt w Krakowie. Lubię jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery.


 W swojej praktyce jogi ufam swojemu ciału i odczuciom z niego płynącym. Skupienie na nich pozwala mi być tu i teraz. Praktyka asan uczy mnie stać na własnych nogach dosłownie i w przenośni, ściąga mnie na ziemię do ciała, wybawia mnie od niepotrzebnych myśli. Po dobrej praktyce świat wygląda inaczej.

Beata Blizińska

Praktykuje jogę od 1993 roku.
Uczy jogi od 2000 roku.
Czerpie też z Techniki Alexandra, a ostatnio zainteresowana rolą powięzi w układzie ruchu i jodze.
Posiada dyplom instruktorki "kinezy psychoprofilaktyki na podstawie ćwiczeń hatha jogi" wydany przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji. 

 W 2011 ukończyła warszawską ASP. Z zawodu - konserwatorka dzieł sztuki: malarstwa i rzeźby polichromowanej.
Aktualnie jest na studiach podyplomowych z zakresu Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga. 

Pasjonuje się śpiewem tradycyjnym, śpiewa stare pieśni ukraińskie, rosyjskie ,serbskie, polskie i inne.

 

Michał Woroncow

Dyplomowany Nauczyciel jogi Iyengara (stopień Introductory II). Lekarz stomatolog.

Ewa Osiak

Nauczycielka jogi dyplomowana przez Polskie Stowarzyszenie Jogi B.K.S. Iyenagara w Polsce, stopień Junior I Intermediate.Posiadam również Certyfikat Nauczyciela Jogi Iyengara.Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Jogę praktykuję od ponad 15 lat, nieustannie rozwijając praktykę własną oraz warsztat nauczycielski. Uczestniczyła w licznych warsztatach i szkoleniach,  prowadzonych m.in.: Lois Staiberg, Feiq Biria, Rita Keller, Grzegorz Nieścier, Jurek Jagucki, Konrad Kocot, Henryk Liśkiewicz, Katarzyna Pilorz.
W 2011 r. odbyła 3-miesięczny staż w B.K.S.Iyengar Yoga Institute of Champaign Urbana, prowadzonym przez PhD Lois Steinberg, gdzie uczestniczyła zarówno w klasach ogólnych jak i terapeutycznych. W 2006 r. odwiedziła Instytut RYMYI w Punie (Instytut B.K.S. Iyengara), gdzie praktykowała i obserwowała praktykującego (obecnie 94-letniego) mistrza B.K.S. Iyengara. Odwiedziła również inne szkoły jogi w Indiach m.in.: szkoła Sharata Arory na Goa oraz Dharmashali.

Poza jogą w wolnych chwilach podróżuje, uczy się, odkrywa, poznaje świat, życie i siebie.

”Dla mnie piękno ’jogi’ polega na tym, ze  jest ze mną zawsze, gdziekolwiek jestem, mogę sięgnąć ‘po nią’ i pracować, doświadczać, uciszać, rozpalać, poszukiwać i łączyć porozsypywane paciorki mojego ‘jestestwa’. Joga to badania, nauka, filozofia, droga i sztuka -  piękna sztuka. Polecam”

 

Karolina Nieścier

Absolwentka Podyplomowych Studiów Relaksacja i Joga na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie.
Jogę praktykuję od 2007 r. pod okiem Grzegorza Nieściera. 

Z wykształcenia dziennikarz, zainteresowana zdrowym trybem życia.

..Ramy są po to by nadać początkowy kształt, dalej jest twórczość, szukanie siebie w jodze i w życiu..

Joga na początku wydaje się odtwórcza, ale tak jak we wszytskim.. najpierw trzeba poznać zasady, by na tych fundamentach móc tworzyć wg możliwości i potrzeb własnego ciała i ducha. I wtedy zaczyna się joga - łączenie siebie z wszechświatem..