O nas

Grzegorz Nieścier

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara (stopień Intermediate - Junior III). Praktykuje jogę od 20 lat.

Zaczynał w 1992 r. w warszawskiej Akademii Hatha-Jogi Sławomira Bubicza z którą był związany 9 lat. Zainteresowania jogą i Indiami dały impuls do studiowania indologii na wydziale neofilologii UW i dwóch kilkumiesięcznych podróży do Indii w 1997 i 2006 roku gdzie praktykował w Instytucie Iyengara.

Od 2000 roku wyjeżdża regularnie do Stanów Zjednoczonych gdzie praktykuje w Iyengar Yoga Institute of Champain-Urbana, prowadzonym przez doświadczoną nauczycielkę jogi terapeutycznej - Lois Steinberg, w Bostonie u Patricii Walden oraz w Yoga Circle w Chicago u Gabriela Halperna, Patriny Dobish i Jane Tuma. W Polsce brał udział w wielu kursach prowadzonych przez takich nauczycieli jak Rita Keller z Kolonii, Gabriela Gubillaro z Florencji, Faeq Biria z Paryża i Rajvi Mehta z Bombaju oraz w warsztatach organizowanych przez Konrada Kocota, Jurka Jaguckiego i Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara.

Wykształcenie techniczne (jest magistrem inżynierem elektroniki medycznej i jądrowej) wykorzystuje w precyzji i metodycznym podejściu do uczenia jogi.

Instruktor rekreacji ruchowej specjalności kinezyprofilaktyka i ćwiczenia psychofizyczne uzyskany w 2005 roku na AWF-ie w Katowicach.

Zainteresowania: muzyka klasyczna, fizyka, fizjologia i anatomia ruchu, sanskryt.

Rafał Orkisz

Hatha-jogę praktykuję u Grzegorza Nieściera od 2001 r. Prowadzę zajęcia jogi od 2004 r. Kulturą i filozofią wschodu zainteresowałem się już wiele lat wcześniej. Uprawiałem Tai-Chi i wschodnie sztuki walki: Tekwondo i Kung Fu. Spędziłem rok w Indiach, poznając tamtejszą kulturę. W 2004 r. ukończyłem kurs organizowany przez Politechnikę Częstochowską dla instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi. Skończyłem szkołę terapii Gestalt w Krakowie. Lubię jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery.


 W swojej praktyce jogi ufam swojemu ciału i odczuciom z niego płynącym. Skupienie na nich pozwala mi być tu i teraz. Praktyka asan uczy mnie stać na własnych nogach dosłownie i w przenośni, ściąga mnie na ziemię do ciała, wybawia mnie od niepotrzebnych myśli. Po dobrej praktyce świat wygląda inaczej.

Beata Blizińska

Praktykuje jogę od 1993 roku.
Uczy jogi od 2000 roku.
Czerpie też z Techniki Alexandra, a ostatnio zainteresowana rolą powięzi w układzie ruchu i jodze.
Posiada dyplom instruktorki "kinezy psychoprofilaktyki na podstawie ćwiczeń hatha jogi" wydany przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji. 

 W 2011 ukończyła warszawską ASP. Z zawodu - konserwatorka dzieł sztuki: malarstwa i rzeźby polichromowanej.
Aktualnie jest na studiach podyplomowych z zakresu Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga. 

Pasjonuje się śpiewem tradycyjnym, śpiewa stare pieśni ukraińskie, rosyjskie ,serbskie, polskie i inne.

 

Michał Woroncow

Dyplomowany Nauczyciel jogi Iyengara (stopień Introductory II). Lekarz stomatolog.

Karolina Nieścier

Absolwentka Podyplomowych Studiów Relaksacja i Joga na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie.
Jogę praktykuję od 2007 r. 

Z wykształcenia dziennikarz, zainteresowana zdrowym trybem życia.

..Ramy są po to by nadać początkowy kształt, dalej jest twórczość, szukanie siebie w jodze i w życiu..

Joga na początku wydaje się odtwórcza, ale tak jak we wszytskim.. najpierw trzeba poznać zasady, by na tych fundamentach móc tworzyć wg możliwości i potrzeb własnego ciała i ducha. I wtedy zaczyna się joga - łączenie siebie z wszechświatem..